Bottle Stopper
MS5648B
From: Mediterranean
Curatorial Section: Mediterranean
| Object Number | MS5648B |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Mediterranean |
| Section | Mediterranean |
| Materials | Glass |
| Description | Bluish green, iridescence. See Jar MS5648A |
| Height | 6.4 cm |
| Outside Diameter | 2.7 cm |
| Credit Line | Gift of Miss Lydia T. Morris, 1916 |
| Other Number | GL02 (ancient glass project) - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.


