Knife (uncertain)
Flake (uncertain)
12148A
From: Italy | Perugia
Curatorial Section: European
| Object Number | 12148A |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Italy | Perugia |
| Section | European |
| Materials | Stone (uncertain) |
| Description | Knives or flakes (1 of 7) |
| Length | 5.5 cm |
| Width | 1.3 cm |
| Credit Line | Deposited by R. Stewart Culin, 1893 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.


