Debitage
12109A
From: England | Suffolk | Brandon
Curatorial Section: European
| Object Number | 12109A |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | England | Suffolk | Brandon |
| Creator | Fred Snare |
| Locus | Fred Snare Flint Work/Gunflint Shop |
| Period | Modern |
| Date Made | 1893 |
| Section | European |
| Materials | Stone |
| Description | Quartering Refuse |
| Length | 9.8 cm |
| Width | 9 cm |
| Credit Line | Gift of Henry C. Mercer, 1893 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.


