Coil
CG2002-8-47
From: Africa
Curatorial Section: African
| Object Number | CG2002-8-47 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Africa |
| Section | African |
| Materials | Metal |
| Description | metal coil 2.5 cm long and 3.5cm in diameter. |
| Length | 2.5 cm |
| Outside Diameter | 3.5 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.