Kan Me HWE Nhoma a Edi Kan
93-9-216A
From: Ghana
Curatorial Section: African
| Object Title | Kan Me HWE Nhoma a Edi Kan |
| Object Number | 93-9-216A |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Ghana |
| Section | African |
| Materials | Paper | Ink |
| Description | Title: Kan Me HWE: Nhoma A Edi Kan: Longman's Twi Series - Akuapem Reader One Author: E. M. Beveridge Illustrator: Winifred Townshend Language; Twi Number of pages: 48 Table of Contents Headings: N/A |
| Length | 21.5 cm |
| Width | 13.8 cm |
| Thickness | 0.8 cm |
| Credit Line | Gift of Harvey and Doris Tower, 1993 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.



