| Object Title | Sculpture in Ghana |
| Object Number | 93-9-232 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Ghana |
| Section | African |
| Materials | Paper | Ink |
| Description | Author: Vincent Akwete Kofi, A. R. C. A. Language: English Number of Pages: 69 Table of Contents Headings: None listed Book Contains little text and mostly black and white photographs of sculptures with captions listed separately. Published by Ghana Information Services, Accra |
| Length | 24.7 cm |
| Width | 22.7 cm |
| Thickness | 0.6 cm |
| Credit Line | Gift of Harvey and Doris Tower, 1993 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.




