| Object Number | AF5183 |
| Current Location | Collections Storage |
| Culture | Bapindi |
| Provenience | Belgian Congo |
| Section | African |
| Materials | Wood | Animal Bone (uncertain) |
| Description | Forearms joined to face at mouth. Painted red; camwood. |
| Height | 92.8 cm |
| Width | 15 cm |
| Thickness | 17.5 cm |
| Credit Line | Purchased from W. O. Oldman, 1924 |
| Other Number | 75 - Field No SF |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.




