| Object Number | 68-38-19 |
| Current Location | Collections Storage |
| Culture | Ifugao |
| Provenience | Philippine Islands |
| Section | Oceanian |
| Materials | Cotton | Brass |
| Description | Found tied together with bracelet 68-38-10 Man's bag |
| Length | 58 cm |
| Width | 30 cm |
| Outside Diameter | 8 cm |
| Credit Line | Gift of Kate Boyd, 1968 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.
