| Object Number | 30-13-1.28 |
| Current Location | Collections Storage |
| Culture | Ovimbundu |
| Provenience | Angola |
| Section | African |
| Materials | Fiber |
| Description | Piece of wicker work; part of a Medicine Man's divining tray |
| Length | 3.9 cm |
| Width | 3.6 cm |
| Depth | 0.6 cm |
| Credit Line | Purchased from Mrs. T. W. Woodside, 1930 |
| Other Number | 30-13-1BB - Original Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.
