| Object Number | AF3863A |
| Current Location | Collections Storage |
| Culture | Masai |
| Provenience | Tanzania |
| Section | African |
| Materials | Iron |
| Description | Cf. AF3861, but smaller. |
| Thickness | 0.5 cm |
| Outside Diameter | 15.1 cm |
| Credit Line | Purchased from W. O. Oldman, 1912 |
| Other Number | 15829 - Dealer's Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.


