| Native Name | Chan |
| Object Number | A295A |
| Current Location | Collections Storage |
| Culture | Indian | Rengma |
| Provenience | India | Themokadima |
| Section | Asian |
| Materials | Wood |
| Description | Chan. Wooden spoon. |
| Length | 30.5 cm |
| Width | 4 cm |
| Credit Line | Gift of William Henry Furness 3rd, Hiram M. Hiller, and Alfred Craven Harrison Jr., 1900 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.




