| Object Number | 2003-34-339G |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Stone |
| Technique | Worked |
| Description | G is the second object from the left in the multimedia photo. |
| Height | 0.64 cm |
| Length | 2.86 cm |
| Width | 1.91 cm |
| Credit Line | Gift of the Philadelphia Commercial Museum (also known as the Philadelphia Civic Center Museum), Philadelphia, Pennsylvania, 2003 |
| Other Number | 1995.X.16324 - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.
