| Object Number | 75-26-16 |
| Current Location | Collections Storage |
| Culture | Ashanti |
| Provenience | Ghana |
| Section | African |
| Materials | Brass |
| Iconography | Stand |
| Description | Three-cornered stand or pedestal. |
| Height | 1.5 cm |
| Length | 2.6 cm |
| Width | 2 cm |
| Credit Line | Exchange with William Kohler, 1975 |
| Other Number | 195 - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.




