Fibula (Pin)
65-25-254B
From: Yugoslavia | Slovenia | Vinica
Curatorial Section: European
| Object Number | 65-25-254B |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Yugoslavia | Slovenia | Vinica |
| Section | European |
| Materials | Bronze |
| Description | Bronze fibula |
| Height | 8.2 cm |
| Length | 5.2 cm |
| Width | 3.2 cm |
| Credit Line | Exchange with Peabody Museum, Harvard, 1965 |
| Other Number | P.M. 4 - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.




