Bracelet
65-25-253A
From: Yugoslavia | Slovenia | Vinica
Curatorial Section: European
| Object Number | 65-25-253A |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Yugoslavia | Slovenia | Vinica |
| Section | European |
| Materials | Bronze |
| Description | Bronze bracelet |
| Height | 1.6 cm |
| Outside Diameter | 7.1 cm |
| Credit Line | Exchange with Peabody Museum, Harvard, 1965 |
| Other Number | P.M. 3 - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.

