Axe
65-25-173B
From: Italy | Calabria | Sambiase
Curatorial Section: European
| Object Number | 65-25-173B |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Italy | Calabria | Sambiase |
| Section | European |
| Materials | Stone |
| Description | Broken |
| Height | 2.4 cm |
| Length | 10.8 cm |
| Width | 4.1 cm |
| Credit Line | Exchange with Peabody Museum, Harvard, 1965 |
| Other Number | 40/72.21 - 6194 - Old Museum Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.


