Sherd
65-25-151A
From: Hungary | Bukkagebirge
Curatorial Section: European
| Object Number | 65-25-151A |
| Current Location | Collections Storage |
| Culture | Neolithic |
| Provenience | Hungary | Bukkagebirge |
| Period | Neolithic Period |
| Section | European |
| Materials | Ceramic |
| Description | Sherd |
| Length | 6 cm |
| Width | 3 cm |
| Credit Line | Exchange with Peabody Museum, Harvard, 1965 |
| Other Number | 40/50.10 - 6036 - Old Museum Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.


