| Object Number | 65-25-123A |
| Current Location | Collections Storage |
| Culture | Iron Age A |
| Provenience | England | Wiltshire |
| Locus | All Cannings Cross |
| Period | Iron Age A |
| Section | European |
| Materials | Ceramic |
| Description | Haematite Coated Ware |
| Length | 9.2 cm |
| Width | 9 cm |
| Credit Line | Exchange with Peabody Museum, Harvard, 1965 |
| Other Number | 40/37.124 - 3892 - Old Museum Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.


