| Object Number | 2003-36-122A |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | France |
| Section | European |
| Materials | Flint |
| Description | Heavily patinated; pointed at both ends. |
| Length | 19 cm |
| Width | 10 cm |
| Credit Line | Gift of the Philadelphia Commercial Museum (also known as the Philadelphia Civic Center Museum), Philadelphia, Pennsylvania, 2003 |
| Other Number | L-613-50E - Old Loan Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.



