| Object Number | 2003-36-1 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | France (uncertain) |
| Section | European |
| Materials | Wood |
| Description | Slightly curved point. Both proximal and distal ends are broken. |
| Length | 12 cm |
| Width | 0.7 cm |
| Credit Line | Gift of the Philadelphia Commercial Museum (also known as the Philadelphia Civic Center Museum), Philadelphia, Pennsylvania, 2003 |
| Other Number | L-613-1A - Old Loan Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.



