Sherd
91-44-19A
From: Thailand | Cangwat Khon Kaen
Curatorial Section: Asian
| Object Number | 91-44-19A |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Thailand | Cangwat Khon Kaen |
| Section | Asian |
| Materials | Ceramic |
| Description | Sherd with red background and orange painting on one side. "K.K." written on other side with black ink. |
| Length | 3.4 cm |
| Width | 2 cm |
| Credit Line | Bequest of Elizabeth Lyons (?), 1991 |
| Other Number | 91-41-19a - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.


