| Object Number | E16368A |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Papyrus |
| Inscription Language | Coptic Language |
| Description | Note that a and b are encapsulated together |
| Length | 5 cm |
| Width | 9.5 cm |
| Credit Line | Purchased from Prof. Moritz; subscription of Mrs. C. C. Harrison, 1911 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.




