| Object Number | 2003-36-50 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | France (uncertain) |
| Section | European |
| Materials | Flint |
| Description | Lightly patinated flake; platform missing 20% cortical; some matrix on ventral surface (not well cleaned off). |
| Length | 7 cm |
| Width | 3 cm |
| Credit Line | Gift of the Philadelphia Commercial Museum (also known as the Philadelphia Civic Center Museum), Philadelphia, Pennsylvania, 2003 |
| Other Number | L-613-27A - Old Loan Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.



