| Object Number | CG2000-1-87 |
| Current Location | Collections Storage |
| Culture | Buddhist |
| Provenience | Tibet |
| Section | Asian |
| Materials | Wood |
| Description | Long, rectangular book cover for a Buddhist manuscript. |
| Height | 3.3 cm |
| Length | 67 cm |
| Width | 21.2 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.



