Fibula (Pin)
65-25-198
From: Italy | Belluno | Apulia
Curatorial Section: European
| Object Number | 65-25-198 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Italy | Belluno | Apulia |
| Section | European |
| Materials | Bronze |
| Description | bronze fibula |
| Height | 9.3 cm |
| Length | 3 cm |
| Width | 1.7 cm |
| Credit Line | Exchange with Peabody Museum, Harvard, 1965 |
| Other Number | 40/11.50 - 83456 - Old Museum Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.


