| Object Number | 65-25-197 |
| Current Location | Collections Storage |
| Culture | Iron Age |
| Provenience | Italy |
| Period | Iron Age |
| Section | European |
| Materials | Bronze |
| Description | bronze arrowhead |
| Height | 6 cm |
| Length | 4 cm |
| Width | 2.2 cm |
| Credit Line | Exchange with Peabody Museum, Harvard, 1965 |
| Other Number | 40/38.32 - 4284 - Old Museum Number | 38-32-40 - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.


