| Object Number | 65-25-195 |
| Current Location | Collections Storage |
| Culture | Iron Age |
| Provenience | Italy |
| Period | Iron Age IV | Iron Age V |
| Section | European |
| Materials | Bronze |
| Description | bronze fibula |
| Height | 7.4 cm |
| Length | 3 cm |
| Width | 2 cm |
| Credit Line | Exchange with Peabody Museum, Harvard, 1965 |
| Other Number | 40/12.10 - E2271 - Old Museum Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.


