Bracelet
CG2001-2-3
From: United States of America
Curatorial Section: American
| Object Number | CG2001-2-3 |
| Current Location | Collections Storage |
| Culture | Navajo |
| Provenience | United States of America |
| Culture Area | Southwest Culture Area |
| Section | American |
| Materials | Silver |
| Technique | Engraved |
| Description | Silver. 15 track-like images engraved around band. |
| Height | 1 cm |
| Length | 6 cm |
| Width | 4.5 cm |
| Other Number | 97-84-382 - Original Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.

