| Object Number | MS2108B |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Italy |
| Section | Mediterranean |
| Materials | Ceramic |
| Description | Broken handle of a lamp in buff fabric. Area of attachment has been mended. Traces of brown paint. Upward facing crescent in shape with “concentric” crescents impressed on front. |
| Height | 2.4 cm |
| Length | 5.1 cm |
| Width | 5.2 cm |
| Other Number | 1232 - Stevenson Etruscan Series Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.


