| Object Number | 81-18-3 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Europe (uncertain) |
| Section | European |
| Materials | Ceramic |
| Description | Small coarse ware, hand-made bowl. Gritty fabric with while andmicaceous inclusions |
| Height | 3.2 cm |
| Thickness | 0.6 cm |
| Outside Diameter | 7.9 cm |
| Credit Line | Gift of Florence M. Web, 1981 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.




