| Object Number | 2003-31-204 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Philippine Islands |
| Section | Oceanian |
| Materials | Bamboo | Plant Fiber | Wood | Peel |
| Height | 21.6 cm |
| Length | 8.5 cm |
| Width | 3.9 cm |
| Outside Diameter | 10.5 cm |
| Credit Line | Gift of the Philadelphia Commercial Museum (also known as the Philadelphia Civic Center Museum), Philadelphia, Pennsylvania, 2003 |
| Other Number | 1904.P.116 - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.




