| Object Number | AF2387 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Zaire | Belgian Congo |
| Section | African |
| Materials | Wood |
| Description | Pestle missing. Lozenge shape with handle. |
| Height | 15.1 cm |
| Length | 40.8 cm |
| Width | 12.5 cm |
| Credit Line | Purchased from W. O. Oldman, 1912 |
| Other Number | 24199 - Dealer's Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.
