| Object Number | 2003-72-240A |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Senegal |
| Section | African |
| Materials | Leather |
| Technique | Sewn |
| Description | Large leather water? bag, plain with text inside. |
| Length | 89.5 cm |
| Width | 39 cm |
| Credit Line | Gift of the Philadelphia Commercial Museum (also known as the Philadelphia Civic Center Museum), Philadelphia, Pennsylvania, 2003 |
| Other Number | 1900.1.218 - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.


