Club
AF2780A
From: Southwest Africa | Namibia
Curatorial Section: African
| Object Number | AF2780A |
| Current Location | Collections Storage |
| Culture | Herero |
| Provenience | Southwest Africa | Namibia |
| Section | African |
| Materials | Wood |
| Description | Knob out from root stock. |
| Length | 74.5 cm |
| Outside Diameter | 6.5 cm |
| Credit Line | Purchased from J. F. G. Umlauff, 1913 |
| Other Number | 285 - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.