Bone
29-44-810A
From: Southwest United States
Curatorial Section: American
| Object Number | 29-44-810A |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Southwest United States |
| Culture Area | Southwest Culture Area |
| Section | American |
| Materials | Bone |
| Description | Fragment of a joint bone. |
| Length | 4.1 cm |
| Width | 3 cm |
| Credit Line | Purchased from Charles D. Hazzard; subscription of Phebe A. Hearst, 1896 |
| Other Number | CG2016-2-257 - Found in Collection Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.

