| Object Number | 2003-34-517B |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Leather |
| Description | Piece of leather. B is on the right in the multimedia photo. |
| Height | 5.08 cm |
| Length | 5.71 cm |
| Width | 1.27 cm |
| Credit Line | Gift of the Philadelphia Commercial Museum (also known as the Philadelphia Civic Center Museum), Philadelphia, Pennsylvania, 2003 |
| Other Number | 1993.X.2171 - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.


