| Object Number | 2003-73-2A |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Sierra Leone |
| Section | African |
| Materials | Raphia |
| Description | Raphia basket with lid. |
| Height | 12.5 cm |
| Outside Diameter | 13 cm |
| Credit Line | Gift of the Philadelphia Commercial Museum (also known as the Philadelphia Civic Center Museum), Philadelphia, Pennsylvania, 2003 |
| Other Number | 1993.X.180 - Other Number | B44 - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.




