| Object Number | 2003-37-1 |
| Current Location | Collections Storage |
| Culture | Roman |
| Provenience | Greece | Athens |
| Section | Mediterranean |
| Description | Loaded die |
| Height | 2.5 cm |
| Length | 2.5 cm |
| Width | 2.5 cm |
| Credit Line | Gift of the Philadelphia Commercial Museum (also known as the Philadelphia Civic Center Museum), Philadelphia, Pennsylvania, 2003 |
| Other Number | 1995.X.16123 - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.
