| Object Number | 21413A |
| Current Location | Collections Storage |
| Culture | Ryukyuan |
| Provenience | Japan | Ryukyu Islands |
| Section | Asian |
| Materials | Metal |
| Description | Man's hairpin. Metal with flower at top. |
| Length | 9 cm |
| Outside Diameter | 2.5 cm |
| Credit Line | Gift of William Henry Furness 3rd, 1898 |
| Other Number | 190 - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.


