| Object Number | 91-44-22A |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Thailand |
| Section | Asian |
| Materials | Ceramic |
| Inscription Language | Chinese Language |
| Description | Part of a bowl or plate. Chinese exportware found during road construction near Chiangmai, North Thailand |
| Length | 7.3 cm |
| Width | 4.5 cm |
| Credit Line | Bequest of Elizabeth Lyons (?), 1991 |
| Other Number | 91-41-22a - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.


