| Object Number | 2003-41-19 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Japan |
| Section | Asian |
| Description | Handle and frame made of bent piece of wood. Hexagonal weave. |
| Height | 65 cm |
| Length | 4.1 cm |
| Width | 19 cm |
| Credit Line | Gift of the Philadelphia Commercial Museum (also known as the Philadelphia Civic Center Museum), Philadelphia, Pennsylvania, 2003 |
| Other Number | No Civic Center number - Other Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.



