| Object Number | AF5349A |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Sierra Leone |
| Section | African |
| Materials | Iron |
| Description | Iron currency rod. |
| Length | 43 cm |
| Width | 8.9 cm |
| Credit Line | Purchased from J. L. Buck, 1925 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.

