| Object Number | 20417A |
| Current Location | Collections Storage |
| Culture | Shoshone |
| Provenience | Wyoming |
| Culture Area | Great Basin Culture Area |
| Section | American |
| Materials | Catlinite |
| Description | Catlinite Pipe bowl (a) and Stem (b). |
| Height | 10 cm |
| Length | 22 cm |
| Credit Line | Gift of Charles C. Harrison, 1898 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.

