Club
P3154A
From: Solomon Islands
Curatorial Section: Oceanian
| Object Number | P3154A |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Solomon Islands |
| Section | Oceanian |
| Materials | Wood |
| Description | Dancing club. Jugated head for butt. |
| Length | 130 cm |
| Width | 15 cm |
| Credit Line | Received from various sources, pre-1929 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.