Whistle
AF217
From: Togoland
Curatorial Section: African
| Object Number | AF217 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Togoland |
| Section | African |
| Materials | Wood |
| Height | 2.3 cm |
| Length | 20 cm |
| Width | 4 cm |
| Credit Line | Gift of Mrs. Sarah (William D.) Frishmuth, 1900 |
| Other Number | A-435 - Seder Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.