Stirrup
P5014C
From: Philippine Islands | Northern Luzon
Curatorial Section: Oceanian
| Object Number | P5014C |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Philippine Islands | Northern Luzon |
| Section | Oceanian |
| Materials | Wood | Vine |
| Description | Wooden stirrup. |
| Height | 13.34 cm |
| Length | 12.7 cm |
| Width | 8.89 cm |
| Credit Line | Gift of Mrs. Emma W. Evans, 1919 |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.