Feather
CG051191-2271
From: Great Basin (uncertain) (Culture Area)
Curatorial Section: American
| Object Number | CG051191-2271 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Great Basin (uncertain) (Culture Area) |
| Culture Area | Great Basin Culture Area (uncertain) |
| Section | American |
| Materials | Feather |
| Description | Gray feather fragment. |
| Height | 0.02 cm |
| Length | 12 cm |
| Width | 4 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.


