Arrow Point (uncertain)
CG2017-3-51.7
From: Philippine Islands (uncertain)
Curatorial Section: Oceanian
| Object Number | CG2017-3-51.7 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Philippine Islands (uncertain) |
| Section | Oceanian |
| Materials | Metal |
| Description | Small iron arrow point (?), broad leaf shaped, with narrow closed socket. |
| Length | 9.4 cm |
| Width | 2 cm |
| Thickness | 0.6 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.