Sherd
CG2015-4-1618
From: Egypt
Curatorial Section: Egyptian
| Object Number | CG2015-4-1618 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Egypt |
| Section | Egyptian |
| Materials | Ceramic |
| Description | Ceramic body sherd. |
| Height | 0.9 cm |
| Length | 3.9 cm |
| Width | 1.1 cm |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.