| Object Number | MS2070 |
| Current Location | Collections Storage |
| Provenience | Italy (uncertain) |
| Section | Mediterranean |
| Materials | Ceramic |
| Description | With handle. Head of man in relief. "FLORENT" on bottom. |
| Height | 3.7 cm |
| Length | 8 cm |
| Outside Diameter | 6.5 cm |
| Other Number | 1232 - Stevenson Etruscan Series Number |
Report problems and issues to digitalmedia@pennmuseum.org.




